Efsane oyun sonunda geri dönüyor!

Bu heyecan verici haber, oyun severler arasında büyük bir heyecan yaratırken, oyunun yeniliklerle dolu dönüşüne dair beklentileri de artırıyor.

Son birkaç ay, Street Fighter 6, Tekken 8 ve Mortal Kombat 1 gibi oyunların çıkışıyla dövüş oyunu hayranları için oldukça yoğun geçti. Bu heyecan dolu sürece bir yenisi daha ekleniyor; Warner Bros’un platform dövüş oyunu MultiVersus, 28 Mayıs’ta yeniden sahneye çıkıyor. Oyun, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Steam ve Epic Games Store üzerinden erişilebilir olacak.

MultiVersus, Warner Bros’un Super Smash Bros. serisine kendi yorumunu kattığı bir oyun. Oyunun amacı, düşmanları yeterince zayıflatıp bir platformdan düşürmek. Mario, Link, Pikachu ve Sephiroth gibi karakterleri yönetmek yerine, oyuncular DC Comics, filmler (bu sayede Space Jam: A New Legacy’den LeBron James’in de dahil olması) ve hatta HBO’dan karakterlerle dolu bir kadroyu yönetiyor. İki kişiye karşı iki kişilik bu format, oldukça keyifli bir oyun deneyimi sunuyor.

Ücretsiz oynanabilen oyun, 2022 Temmuz’unda açık betada piyasaya sürüldü ve hemen bir hit oldu. İlk ayında 20 milyon oyuncuyu çekmeyi başardı. Ancak, özellikle PC’de, güncellemelerin ve yeni karakterlerin eksikliği nedeniyle oyuncu sayısı hızla azaldı. Geliştirici Player First Games, geçen Mart ayında, oyunun bu yılki tam sürümüne hazırlanmak üzere haziran ayında sunucuları çevrimdışı alacağını duyurdu. Bazı hayranları kızdıran bir yönü, birçok kişinin karakterler ve kozmetiklerin kilidini açmak için oyuna para harcaması ve oyunun tam 10 ay sonra çevrimdışı gitmesiydi.

Efsane oyun sonunda geri dönüyor!

Tam sürüm tarihiyle birlikte, oyun direktörü Tony Hyunh MultiVersus’a getirilen bazı güncellemeleri duyurdu. Elbette yeni karakterler olacak. Hyunh, yeni yüzleri açıklamasa da, Succession ve The Last of Us‘tan birkaç ismin dahil olmasını umuyorum, sadece bu yüzden. Ayrıca, her karakter için daha fazla sahne ve yeni saldırılar bekleyebilirsiniz. Çıkış tarihine yaklaşırken daha fazla detay öğreneceğiz.

Player First Games, karakter aydınlatmasını ve görselleri iyileştirmek için oyunu Unreal Engine 5’te sıfırdan yeniden inşa etti. Hyunh, ekip tarafından online oynarken gecikmeyi en aza indirmek ve tutarlı bir performans sağlamak için yeni geri dönüşlü ağ kodunun entegre edildiğini söylüyor. Ayrıca, diğer oyunculara karşı mücadele etmek zorunda kalmadan oyunu oynayabileceğiniz bir oyuncu vs. çevre modu da olacak.

MultiVersus’un dönüşü, Warner Bros. Discovery‘nin canlı servis, mobil ve ücretsiz oynanabilen oyunlara, tek oyunculu deneyimler yerine uzun süreli bir stratejiyle daha fazla odaklanma planlarını duyurmasından hemen sonra gerçekleşiyor. Bu, Suicide Squad: Kill the Justice League’in (bir canlı servis başlığı) hayal kırıklığı yaratan performansına ve geçen yıl 22 milyon kopya satan Hogwarts Legacy’nin devasa ticari başarısına rağmen gerçekleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x